جزئیات جدید از کنکور ۹۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعاتی را از تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری ۹۴، زمان برگزاری و زمان اعلام نتایج این آزمون ارائه کرد.

حسین توکلی گفت: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسری ۹۴ از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغازشده و با توجه به مهلت تمدید شده در روز یکشنبه ۳ اسفندماه پایان پذیرفت. در این مهلت ۸۴۹ هزار و ۳۵۷ داوطلب ثبت نام نمودند.

وی افزود: به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که به دلایل مختلف برای ثبت نام اقدام نکرده‌ بودند مهلت ثبت نام مجددا تمدید شد. در این مهلت تمدید شده که از ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه آغاز شد و در پایان روز چهارشنبه ۲۰ اسفند پایان پذیرفت ۳۱ هزار و ۳۹۹ نفر ثبت نام نمودند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آمار ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری ۹۴ جمعا ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر است اظهار کرد: از این تعداد ۵۱۸ هزار و ۱۵۷ نفر زن و ۳۶۲ هزار و ۵۹۹ نفر مرد هستند و با توجه به اینکه در آزمون سراسری ۹۳ تعداد یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر ثبت نام کرده بودند آمار ثبت نام کنندگان آزمون سراسری ۹۴ نسبت به آمار ثبت نام کنندگان سال ۹۳، ۱۵۰ هزار و ۶۲۵ نفر یعنی ۶۰ / ۱۴ درصد کمتر شده است.

توکلی در ادامه در مورد تعداد ثبت نام کنندگان در گروه‌های آزمایشی نیز اظهار کرد: آمار ثبت نام کنندگان در گروه آزمایشی ریاضی و فنی ۱۸۱ هزار و ۸۴۶ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ نفر در گروه آزمایشی هنر ۱۰ هزار و ۸۶۸ نفر و در گروه زبان‌های خارجی ۶۹۸۱ نفر است.

وی ادامه داد: براساس ضوابط ۴۵ هزار و ۳۹۷ داوطلب (۳۰ هزار و ۶۳۲ نفر زن و ۱۴ هزار و ۷۶۵ نفر مرد) از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۵ هزار و ۲۴۳ داوطلب (۶۸ هزار و ۸۱۴ نفر زن و ۳۶ هزار و ۴۲۹ نفر مرد) از گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی، علوم انسانی و هنر علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی اعلام نمودند.

 

اعطای کارت ورود به جلسه از ۱۷ لغایت ۲۰ خرداد

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در ادامه در مورد کارت‌های ورود به جلسه توضیح داد: هر داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری از هر گروه آزمایشی ضرورت دارد کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی مربوط را داشته باشد. داوطلبی که برحسب مورد متقاضی شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی شده به ترتیب باید دو یا سه کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

توکلی با بیان اینکه آزمون سراسری ۹۴ برای داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج گانه در یک مرحله برگزار می‌شود در مورد زمان اعطای کارت ورود به جلسه گفت: کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان از روز یکشنبه ۱۷ خرداد ۹۴ لغایت چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴ روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام نموده‌اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در گروه آزمایشی اصلی نسبت به دریافت پرینت گروه آزمایشی دوم یا سوم نیز اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه گفت: با توجه به آمار علاقمندان (۴۵ هزار و ۳۹۷ داوطلب علاقمند به گروه آزمایشی هنر و ۱۰۵ هزار و ۲۴۳ داوطلب علاقمند به گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ) تعداد ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ داوطلب واقعی برای برگزاری آزمون به طور کلی یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۹۶ کارت شرکت در آزمون صادر می‌شود.

وی در مورد کارت‌های ورود به جلسه صادر شده برای هر یک از گروه‌های آزمایشی توضیح داد: برای گروه آزمایشی ریاضی و فنی ۱۸۱ هزار و ،۸۴۶ برای گروه علوم تجربی ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ برای گروه آزمایشی علوم انسانی ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ برای گروه آزمایشی گروه هنر ۵۶ هزار و ۲۶۵ و برای گروه آزمایشی زبان ۱۱۲ هزار و ۲۲۴ کارت صادر می‌شود.

 

برگزاری کنکور در ۲۱ و ۲۲ خرداد ۹۴

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد زمان برگزاری کنکور ۹۴ اظهار کرد: باتوجه به اینکه ماه مبارک رمضان در سال ۹۴ از اواخر خرداد ماه آغاز می‌شود آزمون سراسری ۹۴ در صبح و عصر پنج شنبه ۲۱ وصبح و عصر جمعه ۲۲ خرداد برگزار می‌شود.

توکلی ادامه داد: آزمون گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح و گروه آزمایشی هنر در عصر پنج شنبه و آزمون علوم تجربی در صبح وگروه آزمایشی زبان‌های خارجه در عصر پنج شنبه برگزار می‌شود.

وی در پایان در مورد اعلام نتایج اولیه کنکور ۹۴ گفت: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه ارائه شده و کارنامه در هفته اول مرداد ۹۴ روی سایت قرار می‌گیرد.

Permanent link to this article: https://soalsara.ir/post/717

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.