گفتگو با نفر اول کنکور علوم انسانی سال ۹۳

  رشته حقوق انتخاب اولم برای تحصیل در دانشگاه خواهد بود اما هنوز میان دانشگاه های تهران و بهشتی مردد هستم.   


 http://dl.soalsara.ir/files/konkoor/e/1 e.jpg

علی ولائی روز دوشنبه گفت: حقوق دانشگاه تهران یا بهشتی انتخاب نخست من برای تحصیل در دانشگاه خواهد بود و فعلا برای انتخاب نهایی میان این دو دانشگاه تصمیم نهایی خود را نگرفته ام. وی افزود: برخی دوستان درباره سطح علمی دانشگاه تهران و بهشتی نظرات متفاوتی را ارایه می کنند. ولائی در پاسخ به این سئوال که آیا فکر می کرد بتواند رتبه اول کنکور را کسب کند، گفت: روز کنکور به هیچ عنوان فکر نمی کردم بتوانم این رتبه را کسب کنم و هیچ فردی پیش از کنکور چنین پیش بینی نمی کند.

وی افزود : در همه کنکورهای آزمایشی رتبه های خوبی را بدست آوردم اما فکر می کنم امتحان کنکور بسیار استاندارد تر از کنکورهای آزمایشی است. تنها درسی که در کنکور امسال سئوالاتش بسیار عجیب سخت طراحی شد فلسفه بود و به غیر از آن مشکلی وجود نداشت.

علی ولائی در خصوص اینکه آیا در کلاس های کنکور هم شرکت کرده است، گفت: با توجه به اینکه کلاس های مدرسه برای موفقیت در کنکور کافی بود در آموزشگاه های بیرون شرکت نکردم.


وی در باره اینکه آیا میان او به عنوان نفر نخست کنکور با سایر نفرات تفاوت خاصی وجود دارد، تصریح کرد: قرار نیست اگر کسی نفر اول کنکور می شود نبوغ خاصی داشته باشد تنها تفاوت او این بوده که تلاش بیشتری کرده است. دپیلم من ریاضی بود اما به خاطر علاقه ای که به رشته حقوق داشتم تمام تلاش خود را کردم تا ضعف های خود را برای قبولی در این رشته جبران کنم. برای قبولی در این رشته حدودا روزی ۱۱ ساعت درس می خواندم.


ˈ وی در باره اینکه آیا کنکور شیوه مناسبی برای قبولی در دانشگاه است، اظهار داشت: شیوه هایی که تاکنون پیشنهاد شده هیچ کدام قابل قبول نبوده و کنکور از همه آنها عقلانی تر است.

Permanent link to this article: https://soalsara.ir/post/618

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.