شهرستانی ها در کنکور ۹۱

در کنکور امسال شهرستانی ها خوش درخشیدند
دانش آموزان شهرستانی در کنکور امسال نیز همچون سال گذشته خوش درخشیدند به گونه ای که از بین ۱۰ نفر اول گروه علوم ریاضی و فنی، فقط رتبه های چهارم و دهم به تهرانی ها رسید.
در این گروه، دانش آموزانی از کاشان، بابل، مشهد، قزوین، اهواز، کرج و اصفهان در میان ۱۰ نفر اول جای گرفتند که بابل، رتبه های دوم و سوم کنکور را از آن خود کرد.
در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز فقط یک دانش آموز تهرانی در میان برترین ها نشست و رتبه دوم را به خود اختصاص داد و یک دانش آموز از سنندج موفق به کسب رتبه اول شد.
یزدی ها در این گروه موفق عمل کردند و رتبه های پنجم، هشتم و نهم را به دست آوردند و تبریزی ها هم رتبه سوم و هفتم علوم تجربی را در کارنامه خود به ثبت رساندند.
دانش آموزانی از شهرستان های ساری، شمیرانات و اردبیل هم به ترتیب رتبه های چهارم، ششم و دهم کنکور گروه علوم تجربی را کسب کردند.
تهرانی ها در گروه علوم انسانی موفق تر بودند به طوری که رتبه های یک، شش و ۱۰ کنکور را به نام خود کردند و دانش آموزانی از کرمان در جایگاه دوم و سوم این گروه نشستند.
مشهد هم دو داوطلب برتر در علوم انسانی داشت که صاحب رتبه های چهارم و هفتم شدند و دانش آموزانی از شهرستان های یزد، کرمانشاه و گناباد به ترتیب رتبه های پنجم، هشتم و نهم را به دست آوردند.
در گروه آزمایشی هنر کنکور اما هر سه نفر اول از تهران بودند که به نظر می رسد شهرستانی ها در این گروه کم کارتر بوده اند.
در گروه آزمایشی زبان های خارجی، یک دانش آموز از بابل موفق به کسب رتبه اول شد و رتبه دوم به اصفهان رسید و یک داوطلب از تهران نیز همراه با یکی از داوطلبان اصفهان به طور مشترک به رتبه سوم دست یافتند.
پسران در میان برترین های کنکور در اکثریت هستند
به گزارش ایرنا از مجموع ۳۷ داوطلب برتر آزمون سراسری امسال در گروه های پنجگانه، ۲۱ نفر پسر و ۱۶ نفر دختر هستند.
در میان ۱۰ نفر برتر گروه علوم ریاضی و فنی تنها یک دختر وجود دارد و در گروه علوم تجربی نیز سه دختر و ۷ پسر جزو برترین ها هستند.
در گروه علوم انسانی شش دختر و چهار پسر، ۱۰ نفر برتر را تشکیل می دهند و هر سه نفر برتر گروه هنر دختر هستند و نهایتا درگروه زبان های خارجی، یک پسر موفق به کسب رتبه دوم شده و رتبه اول و رتبه سوم که مشترکا به دو داوطلب رسیده است نیز دختر هستند.
به گفته سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور، از ۹۳۲ هزار داوطلب حاضر در آزمون سراسری امسال تقریبا همه برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شده اند که حدود ۴۵۰ هزار نفر از آنها برای انتخاب رشته در دوره های روزانه و بقیه برای انتخاب رشته در دیگر دوره ها مجاز شده اند.
انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری مجاز از روز ۱۷ تا ۲۳ مرداد ماه صورت می گیرد.
نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۱ در فاصله زمانی ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه اعلام می شود.

Permanent link to this article: https://soalsara.ir/post/133

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.